Wydział Prawa w Warszawie na podium w rankingu „Rzeczpospolitej”
Uniwersytet SWPS zajął trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych w XII edycji rankingu wydziałów prawa dziennika „Rzeczpospolita”. Twórcy klasyfikacji najwyżej ocenili naszą jakość kształcenia.
Nasi absolwenci są świetnie wykształceni
– Studenci wybierają studia na naszym wydziale dlatego, że bardzo dbamy o jakość i jesteśmy nastawieni na praktyczne kształcenie prawa – tak wyniki rankingu skomentował dla „Rzeczpospolitej” dziekan Wydziału Prawa w Warszawie, prof. Adam Bodnar. W kategorii „jakość kształcenia” zdobyliśmy najwyższe noty ze wszystkich uczelni niepublicznych. Na punktację miały wpływ przede wszystkim wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze, ale też realizacja praktyk zawodowych i ekonomiczne losy absolwentów. W każdym z tych obszaów zajmujemy wysoką pozycję.
Oferujemy autorski program nauczania
Kształcąc przyszłych prawników stawiamy przede wszystkim na praktyczną wiedzę i umiejętności. Uczymy analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego oraz interpretacji przepisów. Angażujemy studentów w dyskusje, spory prawne i symulacje rozpraw sądowych. Nasi studenci mogą też wziąć udział w bezpłatnym kursie przygotowującym do egzaminów na aplikacje prawnicze.
Program nauczania przygotowujemy w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadał na potrzeby rynku. Wzbogacają go m.in. zajęcia z zarządzania, psychologii oraz komunikacji interpersonalnej. Od lat współpracujemy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Naczelną Izbą Lekarską oraz czołowymi kancelariami prawniczymi. Na wydział staramy się też przyciągać osoby aktywnie uczestniczące w życiu publicznym. Jak tłumaczy „Rzeczpospolitej” prof. Bodnar: – W kontekście prawa nie możemy się zamykać w naszej wewnętrznej sferze życia, tylko musimy sięgać szerzej i obserwować, jak funkcjonuje cały świat.
Ranking wydziałów prawa dziennika „Rzeczpospolita”
XII ranking wydziałów prawa opiera się, podobnie jak w poprzednich latach, na punktacji przyznawanej w trzech kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. Jego twórcy korzystali z danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego oraz uwzględnili kompleksową ocena jednostek naukowych za lata 2017–2021.
Najwyżej ocenione uczelnie niepubliczne to:
- Akademia Leona Koźmińskiego
- Uczelnia Łazarskiego
- Uniwersytet SWPS i Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Liderzy wśród uczelni publicznych to:
- Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- Uniwersytet Warszawski
- Uniwersytet Wrocławski
Pełny ranking wydziałów prawa jest dostępny na stronie internetowej rp.pl
Studiuj prawo na Uniwersytecie SWPS
Poznaj naszą bogatą ofertę studiów z obszaru prawa na wszystkich poziomach kształcenia.
Prawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo w biznesie
stacjonarne, niestacjonarneNauki prawne
doktorat w trybie eksternistycznym
niestacjonarne