Roboty przemysłowe pracują w fabrykach już od lat i nie wzbudza to żadnych kontrowersji. Stopniowo jednak roboty oraz różnego rodzaju systemy algorytmiczne przejmą od nas coraz więcej obowiązków. Częściej będą wykonywać zadania złożone, wymagające podejmowania decyzji oraz działań kontrolnych nad ludźmi. Zakłady pracy będą musiały dostosować się do nowych realiów.
Podczas pierwszego spotkania II edycji HumanTech Meetings wystąpią autorzy publikacji na temat wpływu technologii na zmiany społeczne: Paweł Fortuna (autor książki „Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej”) oraz Matthew Gladden (autor książki „Posthuman Management”). Spotkanie poprowadzi dr Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS.
Prelekcje odbędą się w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.
Wydarzenie objęte jest patronatem Strefy Technologii Uniwersytetu SWPS
W czasie spotkania będzie można wygrać książkę Pawła Fortuny „Optimum. Idea Cyberpsychologii pozytywnej”, która ukazała się nakładem partnera naszego wydarzenia, wydawnictwa PWN.
Paweł Fortuna „Optimum. Idea Cyberpsychologii pozytywnej”
Formuła spotkania
Żyjemy w czasach postępu technologicznego i dynamicznego rozwoju cyfryzacji. Współczesny pęd do tworzenia nowoczesnych rozwiązań może powodować trudne do przewidzenia skutki psychologiczne i społeczne. Dlatego tak ważne jest nawiązywanie współpracy między inżynierami, programistami, specjalistami IT oraz przedstawicielami nauk społecznych już na wstępnym etapie opracowywania nowej technologii lub usługi. Takie szeroko zakrojone partnerstwo nie tylko daje szansę na uniknięcie błędów, lecz także umożliwia rozwinięcie innowacyjnego pomysłu.
Projekt HumanTech Meetings to seria spotkań skupiających naukowców i specjalistów z branży technologicznej z całego świata. Każde spotkanie składa się z dwóch wykładów, jednego wygłoszonego przez eksperta z Polski i jednego wygłoszonego przez specjalistę z innego kraju. Po wykładach organizujemy dyskusje panelowe, podczas których zaproszeni goście przedstawiają różne podejścia do innowacji i technologii. Spotkania organizowane są przez Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS.
HumanTech Meetings to unikalny projekt, który zbliża nauki techniczne i nauki społeczne, a także łączy świat nauki ze światem biznesu. Trudno znaleźć podobną inicjatywę na jakiejkolwiek uczelni w kraju, jak i za granicą. Podczas spotkań organizowanych w ramach projektu naukowcy i eksperci z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin, co pozwala spojrzeć na nowe technologie i zjawiska z nimi związane z wielu perspektyw.
Organizatorzy:
Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech
Partnerzy:
Termin i miejsce
28 marca 2022 r. (poniedziałek)
online
Kontakt
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynator: Ewa Łuczak
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HumanTech Meetings – zadanie finansowane z budżetu Państwa, ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” (nr projektu SONP/SN/514650/2021). Projekt przewidziany na lata 2022-2023. Całkowita wartość zadania: 305 472 zł.