Jak zostać specjalistą ds. readaptacji skazanych – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Interesujesz się kryminalistyką i psychologią? Ciekawi cię, dlaczego człowiek dopuszcza się zbrodni czy przestępstwa? Problemy społeczne nie są ci obojętne? Chcesz pomagać skazanym i osobom opuszczającym zakłady karne w powrocie do społeczeństwa? Czy wiesz, że wsparcie dla tych osób to również prężnie rozwijający się obszar pracy, w którym zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych specjalistów będzie wzrastać? O tym wszystkim porozmawiamy z Kamilem Wójcikiem, specjalistą readaptacji i absolwentem psychokryminalistyki na Uniwersytecie SWPS, oraz z dr Marleną Banasik, psychologiem z naszej uczelni.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„W przestrzeni medialnej czy w opinii wielu osób obraz więźnia lub osoby, która opuściła już zakład karny, bywa diametralnie różny – od Hannibala Lectera do seryjnego alimenciarza. Moją rolą jest dostrzeżenie człowieka”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmuje się specjalista readaptacji oraz dlaczego jego praca jest tak ważna i potrzebna nam wszystkim?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy na tym stanowisku?
- Jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie specjalisty readaptacji?
- Jak studia na kierunku psychologia sądowa na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tych zawodów?
- Dlaczego zapotrzebowanie na specjalistów readaptacji będzie wciąż wzrastać?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Ile zarabia specjalista readaptacji?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia specjalisty readaptacji?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako drugie spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z psychologii sądowej.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
Formularz zgłoszeniowy
Interdyscyplinarne studia o charakterze praktycznym
Jak stworzyć profil nieznanego sprawcy przestępstwa na podstawie śladów jego modus operandi? W jaki sposób zabezpieczyć materiał biologiczny znaleziony na miejscu przestępstwa? Jak działa poligraf? Jak przesłuchać dziecko, które było świadkiem przestępstwa? Na te oraz inne pytania odpowiedź można znaleźć, studiując psychologią sądową. Specjalność skierowana jest przede wszystkim do osób, które poszukują, dociekają, chcą zrozumieć mechanizmy funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach jego życia, często doprowadzających do przestępstwa. Sprawdź więcej: