Uważność dzieci i młodzieży – zapraszamy na wykład!
Zachęcamy do udziału w spotkaniu z autorem, psychologiem i wykładowcą akademickim – dr. Christopherem Willardem. Nasz gość wygłosi wykład dla osób zainteresowanych tematyką uważności dzieci i młodzieży. Opowie o tym, jak uważność może być wspierająca w kontekście zdrowia psychicznego. Podzieli się również opisami praktyk, które mogą być wykorzystane przez nauczycieli, terapeutów i rodziców. Dowiemy się, jak wykorzystać ruch, gry, zabawy i kreatywne działania w treningu uważności różnych grup wiekowych. Wykład odbędzie się w języku angielskim, jednak na miejscu będzie obecny tłumacz.
Uważni na uważność
W miarę jak rośnie zainteresowanie uważnością w kontekście zdrowia psychicznego, wielu klinicystów zastanawia się nad przystosowaniem interwencji opartych na uważności dla dzieci i młodzieży. W trakcie wykładu dr Chris Willard przedstawi najnowsze osiągnięcia i adaptacje treningu uważności dla młodzieży. Ponadto omówi stojące za nimi badania oraz zaoferuje przykłady/modele praktyk i interwencji, które mogą być stosowane wobec dzieci w młodszym wieku (w przypadku depresji, ADHD, lęku i innych trudności psychicznych).
Gdzie? Kiedy?
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu w poznańskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS (ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań, sala 001), start o godz. 12.00.
Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
Zapisz się!
Studiuj na Uniwersytecie SWPS i zmieniaj świat!
Podyplomowe Studia Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS mają na celu połączenie teorii i praktyki tych pojęć, tak by przygotowały uczestników do zastosowania ich we współczesnym świecie i w różnych kontekstach życia zawodowego i prywatnego. Adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie podejść kontemplacyjnych (uważności oraz współczucia). Program kierunku skierowany jest nie tylko do psychologów, psychoterapeutów, pracowników społecznych, pedagogów, coachów i trenerów, osób pracujących w zawodach pomocowych, lecz także do tych, którzy pragną wykorzystać nową wiedzę i umiejętności w swoim życiu zawodowym, swoich organizacjach, w życiu osobistym.
Program Studiów Uważności i Współczucia w odróżnieniu od innych tego typu programów jest mocno skoncentrowany na podejściu współczucia. Obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu modeli psychologicznych, fizjologicznych, psychoterapeutycznych, a także społecznych. Program prezentuje nowe ujęcie podejść kontemplacyjnych, wychodzące poza ściśle terapeutyczne obszary, a także pokazuje rejony zastosowania w organizacjach i w biznesie. W tej wspólnej eksploracji i nauce słuchaczy wspierać będą badacze i praktycy z Polski, Wielkiej Brytanii, Australii i USA.
Dowiedz się więcej! Odwiedź stronę Studiów Uważności i Współczucia
Wykład wygłosi:
Psycholog kliniczny, autor i konsultant pracujący w Massachusetts, wykładowca Harvard Medical School. Przemawiał w 30 krajach, brał udział w dwóch wydarzeniach TEDx. Jest autorem 20 książek, w tym „Alphabreaths” (2019), „Growing Up Mindful” (2016) i „How we Grow Through What we Go Through” (2022). Jego prace na temat zdrowia psychicznego pojawiły się m.in. w „The New York Times”, „The Washington Post”, mindful.org, cnn.com.