Zapraszamy na mikołowską konferencję o pomocy społecznej z udziałem ekspertów z Uniwersytetu SWPS
Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na konferencję „Droga do ZMIANY. Pomoc i współpraca na rzecz klientów CIS – w kierunku profesjonalizacji działań”, która odbędzie się 5 sierpnia 2022 r. w Mikołowie. Wśród prelegentów są wybitni specjaliści z naszego uniwersytetu – kierownik Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie dr Daniel Melerowicz oraz mgr Katarzyna Łukowska, zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
O konferencji
Rok 2022 jest dla Mikołowa szczególny, ponieważ przypada w nim 800-lecie istnienia miasta. Podczas konferencji „Droga do ZMIANY. Pomoc i współpraca na rzecz klientów CIS – w kierunku profesjonalizacji działań” zaprezentowane zostanie funkcjonowanie i współpraca mikołowskich jednostek udzielających pomocy społecznej. W ciągu sześciogodzinnego spotkania będziemy kontynuować rozważania na temat pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu i ich rodzinami, które zostały podjęte w Krakowie na ogólnopolskiej naradzie szkoleniowej dla przedstawicieli Centrów Integracji Społecznej.
Konferencja będzie spotkaniem „mobilnym”. Rozpocznie się w pomieszczeniach pięknej Miejskiej Biblioteki Publicznej, następnie uczestnicy i uczestniczki przejdą do Centrum Aktywności Społecznej, a na zakończenie zostaną zaproszeni do siedziby Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie i na piknik w ogrodzie CIS.
Wydarzenie organizuje Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie. Zostało objęte patronatem Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Burmistrza Miasta Mikołów i Uniwersytetu SWPS.
Zaproszeni goście
W wydarzeniu wezmą udział osoby mocno zaangażowane w działania prospołeczne. Wystąpią znamienici goście: mgr Katarzyna Łukowska (zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom), dr Daniel Melerowicz (kierownik Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie), Agnieszka Ganiek (kierowniczka Biura Organizacji Pozarządowych), dr Tomasz Głowik (specjalista w zakresie leczenia uzależnień), Iwona Spychała-Długosz (Zastępczyni Burmistrza Mikołowa) i Ewa Łyszczarz (biolożka, akredytowana coachka ICF).
Posłuchaj ekspertów z Uniwersytetu SWPS
-
Co zabrać ze sobą w podróż pomagania? – walizka pomagacza
Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie
Katarzyna ŁukowskaPsycholożka o specjalności klinicznej, wykładowczyni akademicka, honorowa członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, zastępczyni dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii i Prawa w Poznaniu Uniwersytetu SWPS.
-
Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości
Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie
W dyskusji udział wezmą: Agnieszka Ganiek, dr Tomasz Głowik, mgr Katarzyna Łukowska, Ewa Łyszczarz, dr Daniel Melerowicz, Iwona Spychała-Długosz.
-
CIS Mikołów – działania na rzecz lokalnej społeczności
Centrum Integracji Społecznej
drDaniel MelerowiczPsycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz superwizor psychoterapii. Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie, zastępca przewodniczącego gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Mikołowie, kierownik kierunku psychologia uzależnień na Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS. Jego zainteresowania naukowe dotyczą leczenia osób o różnym poziomie funkcjonowania osobowości oraz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz borykających się z uzależnieniami behawioralnymi. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, psychoterapię par i psychoterapię grupową. Jest certyfikowanym starszym trenerem wg European Qualification Framework (dyplom na poziomie 5 EQF) oraz akredytowanym coachem (ACC ICF). Prowadzi podcast „Struktura psychoterapii” i współprowadzi podcast „Psycho-logiczne rozmowy”. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z obszaru umiejętności klinicznych, diagnozy psychologicznej, zaburzeń afektywnych oraz pomocy ofiarom i sprawcom przestępstw.
Zobacz pełen program konferencji
Weź udział w konferencji
Uczestnictwo bierne w konferencji jest możliwe po zgłoszeniu mailowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości należy podać instytucję zgłaszającą (np. Uniwersytet SWPS) oraz imię i nazwisko. W mailu zwrotnym przyjdzie powiadomienie o kwalifikacji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu może stanowić świetną okazję do bliższego zapoznania się z urokliwym, lecz mało popularnym Mikołowem. Warto odwiedzić rynek miejski, Bazylikę św. Wojciecha, ogród botaniczny oraz znane pole golfowe. Konferencja jest bezpłatna.
Na Uniwersytecie SWPS dowiesz się więcej o pomaganiu osobom uzależnionym
Uzależnienia są bardzo poważnym problemem współczesnego świata. Nasze społeczeństwo potrzebuje specjalistek i specjalistów, którzy będą umieli z nim walczyć. Studenci psychologii uzależnień (specjalności na kierunku psychologia na Wydziale Psychologii w Katowicach) zdobywają wiedzę w zakresie pomagania osobom uzależnionym od różnych substancji i uzależnionym behawioralnie (np. od nowych technologii). Uczą się też wspierać osoby w grupie ryzyka i rodziny uzależnionych.