Spotykają się, by zmienić świat. Co nowego u uczestników „CHANGE IT”?
Do zaprojektowania innowacji, które zmienią świat na lepszy, nie wystarczą dobre pomysły. Potrzebna jest szeroka wiedza, umiejętności biznesowe... oraz dobrze zgrani ludzie, którzy umieją ze sobą współpracować. W konkursie „CHANGE IT” zespoły studentów i studentek z Uniwersytetu SWPS i Politechniki Wrocławskiej walczą o dofinansowanie dla autorskiego projektu naprawy świata. Wyłonione w pierwszym etapie drużyny uczestniczą teraz w spotkaniach, podczas których uczą się najlepszych praktyk biznesowych, biorą udział w networkingu, rozmawiają i wymieniają się doświadczeniami.
Pomysły na lepszy świat
W pierwszym etapie konkursu „CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE” wyłonione zostały zespoły studenckie, które ujęły jury swoimi pomysłami na naprawę świata. Dobra koncepcja to jednak za mało. Opracowanie innowacji impactowej wymaga ciągłego rozwijania i wielokrotnego modyfikowania początkowego pomysłu, a czasem nawet zaprojektowania rozwiązania całkowicie od nowa. Zespoły czeka więc pół roku intensywnej pracy nad przekuwaniem swoich idei w skalowalne modele biznesowe.
Multidyscyplinarne zespoły
Aby rozwiązać trudny problem, niezbędne są różne spojrzenia i uzupełniające się umiejętności. Dlatego w każdej ekipie znajduje się przynajmniej jeden student lub studentka z Uniwersytetu SWPS oraz jedna osoba studiująca na Politechnice Wrocławskiej. Dzięki połączeniu rzeczowego podejścia ścisłowca z szerokim oglądem humanisty zespoły projektowe będą mogły dogłębnie poznać ważne problemy społeczne i zaprojektować propozycje innowacji technologicznych, które staną się remedium na bolączki świata.
Oto uczestnicy i uczestniczki tegorocznej edycji!
Publiczna prezentacja projektów i otwartość na dyskusję
Podczas pierwszego spotkania zespoły zaprezentowały swoje pomysły biznesowe, odpowiadały na pytania i słuchały konstruktywnych uwag. Pozwoliło to uczestnikom i uczestniczkom konkursu zauważyć wiele aspektów, o których wcześniej nie pomyśleli.
Spotkania merytoryczne z ekspertami w dziedzinie biznesu
W ciągu najbliższych kilku miesięcy zespoły będą sukcesywnie zdobywać wiedzę w kluczowych obszarach związanych z wprowadzaniem innowacji i szlifować umiejętności biznesowe pod opieką mentorów i mentorek. Katarzyna Paprzycka z Politechniki Wrocławskiej i Anna Rożkowicz z WTS Pattent Attorneys przybliżyły trudny temat własności intelektualnej. Uczestnicy konkursu wzięli też udział w fenomenalnych zajęciach o segmentacji rynku i budowaniu person z Marianną Zbyryt z Credit Agricole, a już wkrótce spotkają się z Bartkiem Dajerem, który podzieli się wiedzą o analizie konkurencji. W dalszych planach spotkanie z Lechem Zasławskim i Krzysztofem Chlabiczem poświęcone modelom biznesowym.
Lepsze poznawanie siebie nawzajem – zobacz, jak integrowali się uczestnicy!
Kluczowe dla sukcesu każdego dużego projektu są współpraca i motywacja. Nawet najlepsze pomysły najbardziej kompetentnych osób spalą na panewce, jeśli zespół nie będzie zgrany i zdecydowany w działaniu. Do naprawy świata potrzeba wielu dobrze dogadujących się, stanowiących dla siebie wsparcie ludzi. Jak zbliżyć ich do siebie? Poprzez networking, rozmowy i wspólną zabawę! Żywiołową integrację w duchu improwizacji teatralnych przeprowadził dla uczestników konkursu Michał Rybiński.