Profesor Jarosław Michałowski wytypowany do współpracy z konsultantem krajowym ds. psychoterapii
Z przyjemnością informujemy, że Polskie Towarzystwo Psychologiczne przedstawiło kandydaturę dr. hab. Jarosława Michałowskiego, prof. Uniwersytetu SWPS do współpracy z krajowym konsultantem w dziedzinie psychoterapii.
Wykładowca z Uniwersytetu SWPS dołącza do grona ekspertów
Prof. Jarosław Michałowski, dziekan Wydziału Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS, został wytypowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne do zespołu ekspertów odpowiedzialnych za pracę nad programem specjalizacji w dziedzinie psychoterapii. Zespół, do którego ma dołączyć prof. Michałowski, będzie ściśle współpracował z dr. n. med. Łukaszem Müldnerem-Nieckowskim, krajowym konsultantem w tej dziedzinie. Celem grupy eksperckiej jest podniesienie jakości kształcenia oraz standardów świadczeń terapeutycznych w Polsce. Udział prof. Michałowskiego w tej inicjatywie podkreśla jego znaczący wkład w rozwój standardów psychoterapii na poziomie krajowym.
Profesor Jarosław Michałowski – ekspert w leczeniu lęku
Prof. Michałowski jest certyfikowanym terapeutą i superwizorem terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapeutą schematów. Pomaga pacjentom z nerwicami, zaburzeniami lękowymi, depresjami i trudnościami w relacjach. W pracy naukowej bada m.in. neuronalne mechanizmy powstawania, utrzymywania się i terapii problemów psychicznych związanych ze zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomem lęku (zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, prokrastynacja). Analizuje także neuronalne mechanizmy i efektywność oddziaływań psychoterapeutycznych.
Kieruje licznymi projektami badawczymi, dotyczących m.in.: neuronalnych korelatów prokrastynacji, neuronalnych korelatów zarażenia emocjonalnego, wpływu poziomu strachu na czujność i selektywność uwagi. Jest także autorem i współautorem wielu artykułów naukowych z dziedziny psychofizjologii klinicznej oraz psychoterapii zaburzeń lękowych i afektywnych.