Profesor Małgorzata Gamian-Wilk członkinią zarządu IAWBH – międzynarodowego stowarzyszenia antymobbingowego
Z dumą informujemy, że dr hab. Małgorzata Gamian-Wilk, prof. USWPS, psycholożka związana z Wydziałem Psychologii we Wrocławiu USWPS oraz badaczka mobbingu i ostracyzmu, została członkinią Zarządu International Association on Workplace Bullying and Harassment (IAWBH). To międzynarodowe stowarzyszenie założone w 2008 r. w Kanadzie zrzesza naukowców i praktyków z całego świata, specjalizujących się w zapobieganiu mobbingowi, nękaniu i molestowaniu w miejscu pracy.
Szeroko zakrojone badania nad mobbingiem
The International Association on Workplace Bullying and Harassment (IAWBH) działa od 2008 r. To międzynarodowe stowarzyszenie, zrzeszające dziś ponad 200 członków i członkiń z 30 krajów, skupia się na analizowaniu i rozwiązywaniu problemów dotyczących mobbingu i napastowania w miejscu pracy. Stowarzyszenie deklaruje, że stawia sobie za cel m.in. upowszechnianie opartej na dowodach wiedzy naukowej dotyczącej zachowań mobbingowych. W tym celu zachęca do współpracy specjalistów z całego świata – akademików, badaczy zjawiska mobbingu oraz praktyków zapobiegania przemocy. Stowarzyszenie co dwa lata organizuje konferencję naukową, podczas której prezentuje bieżący stan badań oraz wyzwania stojące przed organizacją.
Odwiedź stronę International Association on Workplace Bullying and Harassment
Badaczka mobbingu i wykluczenia
Profesor Małgorzata Gamian-Wilk od lat naukowo zajmuje się analizą źródeł i konsekwencji mobbingu, napastowania w miejscach pracy, a także strategii radzenia sobie z wykluczeniem. Bada również techniki manipulacji i wpływu społecznego. Naukowczyni z naszej uczelni należy m.in. do European Association of Social Psychology, International Association on Bullying and Harassment at the Workplace oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Zanim 24 listopada 2024 r. została wybrana do pełnienia funkcji członkini Zarządu IAWBH, była wieloletnią aktywną członkinią również tej organizacji.