Jak zostać radcą prawnym – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Interesujesz się prawem i zastanawiasz się, czym się zajmuje radca prawny? Chcesz w przyszłości udzielać porad i konsultacji prawnych, sporządzać opinie prawne czy występować przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy? Zachodzisz w głowę, jaka jest różnica między radcą prawnym a adwokatem? Weź udział w spotkaniu online z cyklu #Zawodowcy! Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowie Robert Głowacki, radca prawny i wykładowca na Uniwersytecie SWPS.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Bieżący kontakt z przedsiębiorcami, uczestnictwo w życiu gospodarczym, tworzenie nowych podmiotów, ale i występowanie przed sądami i organami. Bogactwo zdarzeń, które mogą towarzyszyć pracy radcy prawnego trudno objąć ramami. Ten zawód może być misją, zdarzenia mogą być źródłem inspiracji, a sukcesy – motorem do rozwoju i satysfakcji”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmuje się radca prawny?
- Dlaczego radca prawny to nie to samo co adwokat?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy na tym stanowisku?
- Jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie radcy prawnego?
- Jak studia na kierunku prawo na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tego zawodu?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia radcy prawnego?
- Ile zarabia radca prawny?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako trzecie spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z prawa.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Radca prawny, doradca podatkowy, założyciel kancelarii Upper Case, prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, czynny doradca restrukturyzacyjny. Posiada bogatą praktykę procesową. Występował w licznych sprawach dotyczących przedsiębiorców oraz osób fizycznych, nierzadko przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Reprezentował klientów w sporach korporacyjnych zakończonych sukcesem. Doradzał przy transakcjach dotyczących majątku lub udziałów i akcji, również notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stworzył dziesiątki podmiotów gospodarczych, przekształcił oraz połączył wiele z nich. Zajmuje się także likwidacją spółek. Uczestniczył i uczestniczy jako syndyk lub nadzorca w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie wykłada prawo handlowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne.
Specjalistka ds. marketingu na Uniwersytecie SWPS.
Formularz zgłoszeniowy
Prawo na Uniwersytecie SWPS – dołącz do nas
W Polsce uczy się prawa w ten sam sposób od dziesiątków lat – rzetelnie, ale czy skutecznie? Doświadczenie skłania do odpowiedzi: nie. Absolwenci studiów prawniczych nie są przygotowani do zawodu, brakuje im praktycznej wiedzy i umiejętności. Owszem, znają przepisy prawa, ale nie posiadają odpowiedniego warsztatu. W Szkole Prawa Uniwersytetu SWPS postanowiliśmy to zmienić.
Nasze studia uczą analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego. Nie wymagamy zapamiętywania przepisów, lecz ich właściwej interpretacji. Pokazujemy, jak sprawnie korzystać z baz aktów prawnych. Ćwiczymy umiejętność argumentacji prawniczej.
Prawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo w biznesie
stacjonarne, niestacjonarneZobacz naszą ofertę studiów prawniczych