Środa z Designem 2024
School of Form kontynuuje cykl spotkań dedykowanych kandydatom na studia, oferując cenne wskazówki dotyczące rekrutacji na kierunek wzornictwo. Jednym z kluczowych etapów rekrutacji jest egzamin, który obejmuje rozmowę opartą na przygotowanym portfolio.
Co powinno zawierać portfolio?
Starannie przygotowane portfolio stanowi kluczowy element procesu rekrutacji na School of Form. Kandydatki i kandydaci powinni zadbać o różnorodność projektów, prezentując w nim nie tylko swoją kreatywność, ale również umiejętność myślenia projektowego. Ważnym aspektem jest także dbałość o kwestie techniczne, które sprawiają, że portfolio jest czytelne i profesjonalne.
Podczas nadchodzących warsztatów, nasi prowadzący skupią się na tym, jak odpowiednio przygotować się do rozmowy egzaminacyjnej. Dowiesz się, jakie elementy są kluczowe podczas rozmowy i zdobędziesz cenne wskazówki od doświadczonego zespołu School of Form.
-
Spotkanie stacjonarne: Jak stworzyć portfolio?
Bartosz GrześkowiakProjektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji.Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Uniwersytetu SWPS, dla którego współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.
-
Spotkanie online: Jak stworzyć portfolio?
Marta KwiatekIlustratorka, artystka, projektantka książek dla dzieci, graficzka działająca w obszarze sitodruku. Założycielka Kwiaciarni Grafiki – studia graficznego połączonego z pracownią sitodruku i galerią propagującą tę technikę. Kwiaciarnia Grafiki zorganizowała ponad 20 wystaw, gdzie zaproszeni artyści bardzo często po raz pierwszy mierzyli się z sitodrukiem. Wśród zaproszonych osób znaleźli się m.in. Maurycy Gomulicki, Chazme, Sławomir Zbiok Czajkowski, Marcin Zawicki, Arobal, Marcin Chomicki, M-City, Rafał Dominik, Vera King SP38, Cindy Lien i wielu innych. Wcześniejsze dzałania artystyczne realizowała w duecie Kwiatuchi. Laureatka pokonkursowej wystawy BOLOGNA CHILDREN’S BOOK FAIR. W 2015 r. otrzymała Tytuł Aktivista Roku. Kierowniczka pracowni sitodruku i rysunku.
-
Spotkanie online: Jak stworzyć portfolio?
Megi MalinowskaProjektantka, wykładowczyni School Of Form Uniwersytetu SWPS, współzałożycielka firmy Tabanda. W ciągu dwunastu lat działalności jej twórcy marki stworzyli kolekcję wysokiej jakości mebli, cieszących się stale rosnącym uznaniem w Polsce i na świecie. Swoimi projektami wkradli się między innymi na łamy Wallpaper, Elle Décor, ICON czy Designboom. Dziesięciokrotnie zdobyli także wyróżnienie „Must Have” w ramach Łódź Design Festival. Za stworzenie interaktywnej wystawy „Strefa Testów” na Łódź Design Festival 2014 zostali nagrodzeni tytułem Kreatora Roku 2014 przez magazyn pięknych idei Design Alive. W 2015 współtworzyli wystawę narodową „Do it your way” na festiwalu Milan Design Week w Mediolanie, organizowaną przez Instytut Adama Mickiewicza. W 2020 otrzymali nagrodę brytyjskiego magazynu BUILD : Best sustainable manufacturer – Europe. W 2021 roku otrzymali wyróżnienie The Best of Elle Decoration w kategorii Autorska Marka. Przez minione lata byli obecni na targach meblarskich i festiwalach w Polsce i na świecie tj. IMM Cologne, ICFF New York, M&O Paris, Milan Design Week, Warsaw Home, DMY Berlin, Łodź Design Festival, Gdynia Design Days. Indywidualnie realizuje się również na polu artystycznym głównie w instalacjach land-artowych.
Formularz zgłoszeniowy
Zapisz się!
Gdzie?
Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa. Sala N227.
Studiuj w School of Form!
School of Form to wyjątkowa szkoła projektowania, skupiona na potrzebach jednostki, społeczności i środowiska życia. Unikatowy program nauczania łączy elementy projektowania oraz nauk humanistycznych i społecznych. Został opracowany przez zespół ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort.
Studenci School of Form w toku studiów będą mieć bardzo różnorodne zajęcia, na których nabędą wiele praktycznych umiejętności. Do ich dyspozycji są specjalistyczne pracownie i warsztaty, wyposażone w najnowszy sprzęt: warsztat maszyn numerycznych, pracownia sitodruku, laboratorium komputerowe, warsztat robotyczny, warsztat ślusarski, pracownia krawiecka, pracownia ceramiczna, studio foto-wideo i warsztat stolarski. Tutaj studenci mogą realizować swoje projekty, także te wykraczające poza program studiów, oraz konsultować je z wykładowcami. Część pracowni jest dostępna dla studentów w godzinach otwarcia szkoły i można korzystać z nich w tym czasie. Niektóre pracownie mają wyznaczone godziny otwarcia i można w nich pracować w obecności asystentów i specjalistów.
Pomagamy studentom odkryć ich twórczy potencjał i wcielać w życie najśmielsze pomysły. Mając dostęp do profesjonalnych pracowni, studenci uczą się nie tylko projektowania przedmiotów, ale też ich wykonywania przy użyciu różnych technologii. Zdobywają też kompetencje biznesowe.
Wzornictwo
School of Form
stacjonarne, niestacjonarneDesign
School of Form, studia w języku angielskim
stacjonarneZapoznaj się z ofertą studiów na Uniwersytecie SWPS