„Nie mogę na to patrzeć”. Wystawa fotografii Inki Rosochy
Zapraszamy na wystawę oraz wernisaż fotografii Inki Rosochy, podczas którego o pracach artystki opowie psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Będzie na nim obecna również autorka prac.
Zobacz piękne fotografie i poznaj siłę zaangażowanej wspólnoty
Chcę przyczynić się do przełamania dręczących nas podziałów przez ukazanie tego, co nazywam „wspólnotą współodczuwania”. Niech ten projekt stanie się jednoczącą platformą zarówno dla tych, którzy uświadamiają sobie zagrożenia związane z obecnym kryzysem, jak i dla tych, których skala tego, co się dzieje, przerasta i wybierają obojętność, odcięcie się lub bezradność.
„Nie mogę na to patrzeć” jest projektem szczególnym. Nie tylko dlatego, że jego przesłanie jest wieloznaczne, że angażuje odbiorcę do aktywnej ekspresji jego emocji, lecz także dlatego, że działa edukacyjnie, terapeutycznie i prospołecznie. Tworzy bowiem platformę dla wspólnotowego, uczuciowego zaangażowania wobec kryzysu świata i zachęca do obywatelskiej odwagi. „Nie mogę na to patrzeć” to bardzo kreatywny i zaangażowany społecznie projekt o wysokim poziomie artystycznym.
Gdzie?
Uniwersytet SWPS w Katowicach, ul. Techników 9
Kiedy?
- wystawa – od 19 kwietnia 2024 r. do 13 maja 2024 r.
- wernisaż – 19 kwietnia 2024 r. od godz. 18.00
Organizatorzy
Uchwyć świat we własnym obiektywie!
Pasjonujesz się fotografią? Na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu możesz podjąć studia podyplomowe w tym zakresie. Jeśli się na to zdecydujesz, w ciągu zaledwie dwóch semestrów zrozumiesz, co wyróżnia najlepsze fotografie, i udoskonalisz swój warsztat.
Wykłady i ćwiczenia prowadzą doświadczeni fotografowie, teoretycy i projektanci, którzy zaznajomią cię z teorią fotografii i zasadami kompozycji, specjalistycznym słownictwem oraz najlepszymi zdjęciami w historii. Będziesz uczestniczyć w zajęciach z fotograficznej ilustracji i fotografii inscenizowanej, pracować z oświetleniem ciągłym i błyskowym oraz światłomierzem. Opanujesz technologie studyjne i podstawy postprodukcji, w tym cyfrową obróbkę zdjęć. Dowiesz się, jak zaaranżować robiący wrażenie plan zdjęciowy i zrozumiesz mechanizmy, za sprawą których postrzegamy obrazy. Nauczysz się łączyć zdjęcia w spójną opowieść – cykl fotograficzny. Poznasz podstawy projektowania graficznego, co przyda ci się, gdy zechcesz zaprezentować swoje prace w albumie czy na wystawie. Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnym studiu fotograficznym oraz plenerze.