Wydział Psychologii w Sopocie partnerem Hack4Change
Wydział Psychologii w Sopocie Uniwersytetu SWPS dołączył do grona partnerów merytorycznych trzeciej edycji Hack4change. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 2–4 czerwca 2023 r., zgromadzi ponad 150 uczestników z różnych dziedzin, gotowych do zmierzenia się z problemami współczesnego świata pod okiem ekspertów z branży IT, biznesu i nauki. Hackathon organizowany przez Fundację CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy skupia się na kreowaniu innowacyjnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę. Uczestnicy będą mieć okazję współpracować, tworząc projekty związane z obszarami problemowymi, takimi jak: nadmierny konsumpcjonizm, problemy ekonomiczne, zmiany klimatyczne i niestabilność polityczna. Hack4change stawia sobie za cel tworzenie rozwiązań, które poprawią jakość życia zarówno lokalnie, jak i globalnie.
„Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu!”
Zmiany klimatyczne, które obserwujemy na co dzień, to skutek bezrefleksyjnego eksploatowania planety przez tysiące lat. Wydarzenie, którego partnerem jest sopocki wydział naszej uczelni, to próba zrekompensowania planecie wyrządzonych krzywd. Podczas wydarzenia siły połączą dwie grupy: wizjonerów oraz tych, którzy posiadają narzędzia i umiejętności do wprowadzenia pomysłów w życie.
Czym jest Hack4change?
Hack4change to ekologiczno-technologiczny hackathon, który stanowi platformę dla innowatorów i pasjonatów różnych dziedzin. Organizowany przez Fundację CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy, skupia się na rozwiązywaniu problemów współczesnego świata poprzez kreatywne wykorzystanie technologii. Hack4change łączy uczestników o różnorodnych umiejętnościach umożliwiając im pracę nad rozwojem innowacyjnych projektów, narzędzi czy aplikacji. Zespoły projektowe mają możliwość współpracy z mentorami, którzy udzielają wsparcia merytorycznego i pomogą w realizacji projektów. Hack4change to nie tylko konkurs, lecz także okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów oraz inspiracji do twórczego myślenia i działania na rzecz planety.
Ekspert z Uniwersytetu SWPS mentorem Hack4change 2023
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są innowatorzy, programiści, graficy, UX designerzy, socjologowie, psychologowie, marketingowcy oraz wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety. Do dyspozycji uczestników hackatonu będzie grono ekspertów z różnych dziedzin technologii, nauki i biznesu. W tym gronie znalazł się wykładowca naszej uczelni, Kamil Tomaszewski, który będzie pełnić rolę mentora dla zespołów programistycznych.
Działamy wielotorowo
W tym roku organizatorzy hackatonu nakreślili trzy główne obszary tematyczne i zarazem ścieżki konkursowe:
- Człowiek i jego dobrostan – to ścieżka, która koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z kondycją psychiczną człowieka i wpływem, jaki pandemia oraz brak stabilności na świecie miały na jego stan emocjonalny;
- Natura – w ramach tej ścieżki uczestnicy będą musieli skupić się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu usprawnienie naszego codziennego życia. Poszukiwane są projekty, które uwzględniają ekologiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania;
- Technologia – tutaj celem uczestników będzie stworzenie projektu wspierającego postęp technologiczny zgodny z zasadami proekologicznymi. Projekty mogą obejmować pomysły dotyczące ponownego wykorzystania istniejących rozwiązań oraz tworzenia innowacyjnych projektów od podstaw. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie rozwiązania, które wykorzysta technologię w obszarach takich jak gospodarka, środowisko, mobilność, zarządzanie i zrównoważony rozwój, smart cities, smart house (IoT) oraz sztuczna inteligencja (AI).
Szczegółowy program hackathonu znajduje się na stronie wydarzenia
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! Do zobaczenia w Gdańsku!