2 Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej
W świecie, w którym źródło przekazu jest kluczowe, a wiedza przekazywana jest różnymi środkami, młodzi twórcy mają szansę wykorzystać swoje umiejętności artystyczne, angażując się w konkursy promujące kreatywność i zaangażowanie społeczne. Właśnie takim wydarzeniem jest „2. Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej”, organizowany przez Katedrę Grafiki Uniwersytetu SWPS i Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu. Celem konkursu jest nie tylko rozwijanie postaw obywatelskich wśród uczniów, lecz także promowanie reklamy społecznej jako środka wyrazu młodego pokolenia, dotykającego istotnych kwestii społecznych.
Gdzie zaczyna się rewolucja społeczna?
Praca konkursowa polega na przygotowaniu reklamy społecznej w formie plakatu, filmu, fotografii czy spotu radiowego. Tematem tegorocznego konkursu jest: „Społeczna Rewolucja Zaczyna Się We Mnie”.
Uwrażliwienie na problemy społeczne jest najważniejszym aspektem konkursu. Poprzez promowanie reklamy społecznej jako formy wyrazu, młodzi twórcy czynnie działają i dokładają swoją cegiełkę do edukacji społeczeństwa. „2. Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej” wpisuje się także w realizację podstaw programowych. Promocja zawodu technika reklamy, technika fotografii i multimediów czy technika grafiki i poligrafii cyfrowej stanowi istotną część inicjatywy. Konkurs nie tylko ułatwia poznanie tych zawodów, lecz także inspiruje uczniów do podjęcia się ich nauki, widząc potencjał i możliwości, jakie oferuje dziedzina reklamy i grafiki.
Warto też podkreślić, że wydarzenie nie ogranicza się jedynie do rywalizacji między uczestnikami. To również świetna okazja do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń między szkołami, co sprzyja budowaniu silniejszej społeczności edukacyjnej i umożliwia uczniom zdobycie różnorodnych doświadczeń.
Dlaczego warto wziąć udział?
Prace laureatów i laureatek konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu w kwietniu 2024 r., oraz w mediach społecznościowych.
W zeszłym roku wystawa połączona była z „Wymianą Młodego Designu”, corocznym wydarzeniem Uniwersytetu SWPS i Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, polegającym na wymianie grafik, zdjęć i obrazów pomiędzy uczniami oraz uczennicami technikum a studentami i studentkami naszej uczelni.
Prace z zeszłorocznego przeglądu możesz obejrzeć tutaj
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym tablety graficzne, sprzęt nagrywający, bony na zakupy w księgarniach oraz książki z zakresu tematyki grafiki i fotografii.
Szczegóły organizacyjne
Wymagania techniczne:
- Plakat reklamowy – format B1, rozdzielczość 300 ppi, tryb koloru: CMYK
- Fotografia – minimum format A3, rozdzielczość 300 ppi, tryb koloru: CMYK
- Spot radiowy – format MP3, maksymalna długość nagrania to minuta
- Film reklamowy – format MP4, maksymalna długość nagrania to minuta
Jak zgłosić pracę?
Prace należy przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W temacie należy wpisać: „Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej”.
Prosimy o załączenie w pliku poniższych dokumentów. Muszą być wypełnione (elektronicznie), wydrukowane, podpisane ręcznie i zeskanowane.
Daty:
- termin nadsyłania prac – 12 stycznia 2024 r.
- termin rozstrzygnięcia konkursu – kwiecień 2024 r.
- termin wystawy – kwiecień 2024 r.
Lista laureatów zakwalifikowanych na wystawę konkursową zostanie ogłoszona do 15 marca 2024 r.
Organizatorzy
Patron
Dlaczego warto studiować grafikę na Uniwersytecie SWPS?
Grafikę na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu wyróżnia kompleksowe podejście do projektowania. Nasze studia łączą techniczną wiedzę na temat kompozycji, layoutu, typografii, zarządzania kolorem i technik wizualizacji z pogłębioną wiedzą o komunikacji społecznej, psychologii i psychofizjologii widzenia.
Studiując grafikę na Uniwersytecie SWPS, będziesz pracować w interdyscyplinarnym zespole, zarządzać zespołem projektowym, współpracować z klientami i występować publicznie. Nabędziesz praktyczne umiejętności w połączeniu z analitycznym i syntetycznym myśleniem.
Pracujemy na najlepszym oprogramowaniu: Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign, After Effects, Premiere Pro, Lightroom, Fontlab Studio, Adobe XD, Figma, Axure, Blender, Substance 3D, Adobe Dimension. Nasi studenci dostają licencję na wybrane aplikacje Affinity.
Grafika
stacjonarne, niestacjonarneZobacz naszą ofertę studiów graficznych
Zobacz stronę Katedry Grafiki