Wydział Psychologii USWPS w Sopocie partnerem Hack4Change 2025

Hack4Change to wyjątkowa inicjatywa technologiczno-ekologiczna, skupiająca się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla współczesnych problemów człowieka i planety. Po raz kolejny Wydział Psychologii w Sopocie Uniwersytetu SWPS dołączył do grona partnerów merytorycznych wydarzenia. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27–29 czerwca 2025 r. w Gdańsku. Jedną z ekspertek zaproszonych przez organizatorów będzie dr Malwina Puchalska-Kamińska – psycholożka specjalizująca się w takich zagadnieniach, jak m.in. job crafting i dobrostan w pracy.
Człowiek – Natura – Technologia
Już po raz piąty Fundacja CODE:ME, Kamiński Academy oraz Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizują niezwykłe wydarzenie — Hack4Change, czyli maraton innowacji, technologii i ekologii, które ma na celu wypracowanie realnych rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata. To wydarzenie, które inspiruje, łączy i pokazuje, że zmiany zaczynają się od lokalnych działań i kreatywności!.
Wykładowczyni USWPS w gronie mentorów
Udział w Hack4Change to nie tylko szansa na rozwinięcie swoich umiejętności i zdobycie nowej wiedzy, ale także okazja do poznania inspirujących ludzi i nawiązania wartościowych kontaktów. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli korzystać mentorów – ekspertów z różnych dziedzin, którzy pomogą im rozwijać projekty i naprowadzą na właściwe tory, kiedy pojawią się trudności.
Do grona ponad 30 mentorów wydarzenia dołączyła naukowczyni z Wydziału Psychologii w Sopocie Uniwersytetu SWS – dr Malwina Puchalska-Kamińska, psycholżką oraz trenerką biznesu, która naukowo zajmuje się m.in. problematyką dobrostanu pracowników, budowaniem pozytywnych organizacji, efektywnością zawodową, satysfakcją z pracy i radzeniem sobie ze stresem.
A może... Animaton?
Hack4Change to nie tylko programowanie – to przede wszystkim okazja do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i tworzenia projektów, które mogą realnie wpłynąć na poprawę jakości życia. W tym roku organizatorzy inicjatywy szczególną wagę przykładają do działań promujących ekologię, zdrowie psychiczne i społeczny dobrostan, stawiając pytania o to, jak technologie mogą wspierać odporność psychiczną, zbudować smart cities czy oszczędzać zasoby naturalne.
Podczas tegoroczneg wydarzenia nie zabraknie wyjątkowej sekcji Animaton, prowadzonej przez kreatywne środowiska Gdańska, gdzie twórcy animacji i artyści będą łączyć siły, by stworzyć multimedialne wizje ekologii w mieście.
Szczegółowy program Hack4Change znajduje się na stronie wydarzenia
Zobacz, jak było w zeszłym roku:
Zapraszamy!
Zbuduj prototyp, który zmieni świat, naucz się wykorzystywać technologie w służbie środowiska i ludzkości, a także poznaj ekspertów, takich jak dr Malwina Puchalska-Kamińska, którzy pomogą ci rozwijać twórczy potencjał i interdyscyplinarne myślenie.
Razem możemy kształtować lepszą przyszłość — zacznijmy od lokalnych działań i własnej kreatywności!
Zobacz inne aktualności























































































