Dr Wojciech Karczewski w zarządzie European Union of Private Higher Education (EUPHE)
Pragniemy z radością poinformować, że dr Wojciech Karczewski, dyrektor Biura Międzynarodowego Uniwersytetu SWPS i pełnomocnik rektora ds. współpracy międzynarodowej został powołany na stanowisko członka zarządu europejskiej organizacji European Union of Private Higher Education (EUPHE), reprezentującej niepubliczne uczelnie z całego kontytentu.
O organizacji European Union of Private Higher Education (EUPHE)
EUPHE jest europejską siecią niepublicznych instytucji szkolnictwa wyższego z główną siedzibą w Brukseli. Unia reprezentuje ponad 700 niepublicznych instytucji szkolnictwa wyższego z łączną liczbą około 1,4 mln studentów. Celami statutowymi EUPHE są m.in.:
- reprezentowanie interesów uczelni niepublicznych na poziomie europejskim i międzynarodowym oraz w instytucjach Unii Europejskiej,
- wypracowanie wspólnego stanowiska niepublicznych szkół wyższych w Europie,
- monitorowanie polityki w zakresie szkolnictwa wyższego w Unii Europejskiej i jej inicjatyw w tym obszarze,
- wymiana doświadczeń i standardów dobrej nauki w niepublicznym szkolnictwie wyższym.
W ostatnim czasie w European Union of Private Higher Education nastąpiła również zmiana na stanowisku przewodniczącego: na czele organizacji stanął prof. Joao Redondo, zastępując dotychczasowego przewodniczącego Profesora Klausa Hekkinga.
Przeczytaj więcej na stronie organizacji
Powierzenie mi stanowiska członka zarządu w European Union of Private Higher Education jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, lecz także odpowiedzialnością. Unia na ten moment reprezentuje aż 700 niepublicznych uczelni w Unii Europejskiej. Pokazuje to też, jak bardzo wzrosła pozycja Uniwersytetu SWPS na arenie międzynarodowej.
Dr Wojciech Karczewski
Dr Wojciech Karczewski jest ekspertem ds. organizacji i zarządzania, doradcą, menedżerem, a także doktorem nauk o zarządzaniu i jakości. Tytuł uzyskał na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na Uniwersytecie SWPS pełni funkcję dyrektora Biura Międzynarodowego i pełnomocnika rektora ds. współpracy międzynarodowej. Jest związany z Katedrą Zarządzania i Centrum Badań nad Ekonomiką Miejsc Pamięci. Prowadzi następujące zajęcia: zarządzanie projektami, kompetencje przywódcze, zachowania organizacyjne, zarządzanie organizacją. Wcześniej zarządzał polską i angielską ścieżką kierunku zarządzanie i przywództwo. Naukowo zajmuje się badaniem zachowania ludzi w organizacji, przywództwem w organizacji, motywacją pracowników i predyspozycjami. Autor książki „Predyspozycje do wykonywania pracy wysoko zrutynizowanej w organizacji” (Warszawa, 2022) i współautor książki „International Leadership and Management: Emerging, Contemporary and unorthodox perspectives” (Warszawa, 2022). W latach 2006–2020 był pracownikiem firmy konsultingowej Ernst & Young (EY) i firmy telekomunikacyjnej Orange. Jako konsultant i menedżer realizował projekty dla czołowych międzynarodowych korporacji, m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Indiach, Grecji i w Polsce w branżach: finansowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej i medycznej.
Powiązane materiały:
Agile – zwinne zarządzanie w praktyce (podcast)
Predyspozycje do wykonywania pracy wysoko zrutynizowanej w organizacji (nowości wydawnicze)