Co po studiach azjatyckich – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Interesujesz się Chinami, Koreą lub Japonią? Chcesz połączyć pasję do języków obcych z karierą zawodową? Marzy ci się praca, w której biznes – jak element układanki – idealnie wpasuje się w twoje zainteresowania? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online z cyklu #Zawodowcy. Joanna Jarzębska – zawodowo od 8 lat działająca na rynku chińskim – opowie o szerokich perspektywach i niekończących się możliwościach, jakie dają studia azjatyckie na Uniwersytecie SWPS.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Co można robić po studiach azjatyckich?
- Jakie umiejętności i kompetencje są niezbędne do pracy na rynku azjatyckim?
- Jakie mogą być plusy i minusy takiej pracy?
- Jak studia azjatyckie na Uniwersytecie SWPS przygotowują do pracy w świecie biznesu czy dyplomacji?
- Jak może wyglądać ścieżka kariery zawodowej absolwenta studiów azjatyckich?
- Dlaczego zapotrzebowanie na specjalistów ds. Azji Wschodniej będzie wciąż wzrastać?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Ile zarabia absolwent studiów azjatyckich?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach azjatyckich.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Absolwentka studiów azjatyckich na Uniwersytecie SWPS oraz rocznej szkoły ALIBABA Business School. Kilkukrotna stypendystka Stypendium Rządu Chińskiego. Związana z rynkiem chińskim od 8 lat, podczas których doświadczenie zdobywała w chińskich i polskich korporacjach eksportowo-importowych, tworząc szeroką sieć kontaktów rządowych i biznesowych. Od ponad 6 lat z powodzeniem wprowadza na rynek azjatycki produkty z Europy – w tym marki własne swojej firmy DIIJIA POLAND. Od 3 lat jest dostawcą dla IKEA oraz CARREFOUR, co roku poszerzając asortyment kolejnych produktów. Jest pośrednikiem i partnerem dla firm chcących działać i rozwijać swój biznes Chinach.
Sinolog, tłumacz, literaturoznawca. Ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Interesują go historyczno-kulturowe źródła przemian i procesów zachodzących w tym regionie świata. Naukowo specjalizuje się w chińskiej literaturze klasycznej i kulturze Chin starożytnych. Zna język chiński współczesny i klasyczny, tłumaczy dzieła literatury chińskiej na język polski. Popularyzator wiedzy o Azji, w latach 2020–2022 gospodarz webinarów serii Projekt Azja w Strefie Kultur Uniwersytetu SWPS. Obecnie kieruje jednym z zespołów badawczych w międzynarodowym grancie „China Horizons” (2022–2025) poświęconym współczesnym Chinom, finansowanym przez Komisję Europejską.
Formularz zgłoszeniowy
Studia azjatyckie – dołącz do nas!
Kraje Azji Wschodniej, a szczególnie Chiny, odgrywają coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej. Jeśli chcesz dobrze poznać ten region, nasze studia są dla ciebie. Zdobędziesz na nich pogłębioną wiedzę o kulturach i społeczeństwach Chin, Korei i Japonii. Przekażemy ci praktyczną wiedzę o współczesnej Azji Wschodniej, pokażemy najnowsze trendy kulturowe i zjawiska społeczne, wyjaśnimy uwarunkowania ekonomiczne i polityczne, wykształcimy umiejętności negocjacji i komunikacji biznesowej w Azji, a także nauczymy cię, jak się poruszać w azjatyckim świecie dyplomacji i biznesu.
Studia azjatyckie. Chiny i Azja Wschodnia
z językiem chińskim, koreańskim lub japońskim
stacjonarne