Jak zostać startuperem – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Cechują cię kreatywność, determinacja, zaangażowanie i odwaga? Pragniesz zbudować własny, rentowny biznes i zaprosić do niego zgrany zespół pracowników? Stawiasz na innowacyjne rozwiązania i współpracę ze światem biznesu? Zapisz się na darmowe spotkanie online z cyklu #Zawodowcy i dowiedz się, jak zostać startuperem. Opowiedzą o tym dr Róża Szafranek, founder & CEO HR Hints, oraz Kateryna Novikova, wykładowczyni na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie SWPS.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Moją motywacją jako founderki HR Hints jest zmiana postrzegania roli HR-u w biznesie. To się musi zmienić i my jako HR Hints jesteśmy liderem tej zmiany. Być może zabrzmi to górnolotnie, ale nie spocznę, dopóki nie osiągnę tego celu”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmuje się startuper?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy na tym stanowisku?
- Jakie są plusy i minusy pracy startupera?
- Jak studia z obszaru zarządzania na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tego zawodu?
- Jak może wyglądać ścieżka kariery zawodowej startupera?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Ile zarabia startuper?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia startupera?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako trzecie spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z zarządzania.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Founderka & CEO HR Hints, pierwszego butiku HR w modelu subskrypcyjnym, dedykowanego startupom i szybko rozwijającym się firmom. Autorka Culturivy, metody skalowania kultur organizacyjnych, opisanej w procesie uniwersalizacji wsparcia dla ponad 50 startupów z Europy i USA. Ekspertka HR z wieloletnim doświadczeniem psychologicznym i menedżerskim. Pokazuje założycielom i menedżerom, jak budować i prowadzić organizacje, których fundamentem są zaangażowani ludzie. Jej misją jest udowodnienie, że dobry HR można skalować. Firmy, z którymi współpracowała i nadal współpracuje (m.in. Ramp Network, Infermedica, Packhelp, JOKR, Omnipack, Telemedi, inSTREAMLY, Zowie, edrone, LiveKid, Aleph Zero, ShopRunner, Inovo Venture Partner, czy Innovation Nest) otrzymały ponad 800 mln dolarów inwestycji, a najlepszy startup został wyceniony na ponad 1 mld dolarów. Mentorka InCredibles, programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka. Laureatka konkursu HR Pearls, zdobywczyni tytułu Rekrutera Roku 2018. Wyróżniona w raporcie Strong Women in IT Global Edition 2021. Prowadzi podcast o ludziach i zachowaniach w środowisku zawodowym Ludzie z pracy. Stworzyła Skuteczny Rekruter, pierwszy polskojęzyczny kurs online poświęcony nauce rekrutacji.
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie socjologia. Adiunkt w Katedrze Studiów Społecznych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS. Stypendystka CEU (Uniwersytet Środkowoeuropejski) oraz Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów w Lublinie. Wieloletni nauczyciel akademicki, badaczka, tłumaczka na kilka języków, zewnętrzny ewaluator i ekspert europejski w zakresie takich tematów, jak: mikroprzedsiębiorczość, innowacyjność, społeczeństwo cyfrowe, różnorodność, komunikacja międzykulturowa oraz sieci społeczne. Autorka wielu publikacji z zakresu socjologii przedsiębiorczości, pracy i organizacji, a także cyfrowych aspektów zmiany społecznej. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu różnorodności, międzykulturowości oraz oddziaływania technologii cyfrowych na społeczeństwo, rynek pracy i ogólnie gospodarkę.
Formularz zgłoszeniowy
Praktyczna wiedza z zarządzania i HR
Na studiach na Uniwersytecie SWPS z obszaru zarządzania poznasz nowoczesne metody zarządzania i zdobędziesz umiejętności niezbędne w pracy menedżera. W naszym programie nie ma przypadkowych przedmiotów. Stosujemy metodę active-learning, czyli uczymy poprzez działanie, doświadczanie, eksperymentowanie. Zajęcia prowadzimy w formie warsztatów, projektów zespołowych, dyskusji, debat i symulacji.
Zarządzanie i przywództwo
Management and Leadership
stacjonarne, niestacjonarneZarządzanie i przywództwo
Management and Leadership
niestacjonarneZarządzanie zasobami ludzkimi
Nowoczesne studia Human Resources
niestacjonarne