XX-lecie kształcenia doktorantów na Uniwersytecie SWPS. Świętuj z nami!
W imieniu Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS serdecznie zapraszamy na uroczystość jubileuszową z okazji XX-lecia kształcenia doktorantów na naszej uczelni. Już od dwóch dekad rozwijamy potencjał początkujących badaczy i badaczek, pomagamy w świadomym planowaniu rozwoju kariery naukowej, twórczej lub dydaktycznej oraz wspieramy doktorantów w procesie uzyskania stopnia naukowego doktora.
Szczególny jubileusz. Weź udział stacjonarnie lub online!
Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Zapraszamy do udziału:
- stacjonarnie – w siedzibie Uniwersytetu SWPS (ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa, sala S303)
- online
Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności stacjonarnej na uroczystości poprzez wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Obejrzyj transmisję na żywo z obchodów XX-lecia kształcenia doktorantów na naszej uczelni:
OGLĄDAM!-
Wystąpienie prof. dr hab. Romana Cieślaka, rektora Uniwersytetu SWPS oraz prof. Aleksandry Cisłak-Wójcik, prorektorki ds. nauki
godz. 13.30–13.45prof. dr hab.Roman CieślakPsycholog, zajmuje się sposobami radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym oraz z traumatycznymi wydarzeniami; ekspert w zakresie internetowych interwencji psychologicznych.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSAleksandra Cisłak-WójcikPsycholożka społeczna i polityczna. Naukowo zajmuje się władzą. Bada, w jaki sposób zmienia człowieka sprawowanie władzy i jak zmienia go podleganie władzy.
-
Wystąpienie prof. Andrzeja Eliasza, współzałożyciela Uniwersytetu SWPS i rektora w latach 1996–2016
godz. 13.40–13.50prof. dr hab.Andrzej EliaszHonorowy Członek Senatu Uniwersytetu SWPS, psycholog i nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
-
Wystąpienie prof. Janusza Reykowskiego, współzałożyciela Uniwersytetu SWPS i dyrektora Instytutu Psychologii PAN w latach 1980–2002
godz. 13.50–14.00prof. dr hab.Janusz ReykowskiPsycholog, profesor nauk humanistycznych, działacz społeczno-polityczny, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS, założyciel Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
-
Wystąpienie prof. Kamili Jankowiak-Siudy, dyrektorki Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS
godz. 14.00–14.10dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSKamila Jankowiak-SiudaBiolog molekularny, neuropsycholog. W ramach pracy naukowej szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są neurobiologiczne (emocjonalne i poznawcze) podstawy empatii.
-
„Sztafeta pokoleń” – rozwój mojej ścieżki naukowej na Uniwersytecie SWPS
godz. 14.10–15.40dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSSylwia BedyńskaPsycholog. Naukowo interesuje się oddziaływaniem stereotypów. Prowadzi badania nad zagrożeniem stereotypem, czyli wpływem negatywnego etykietowania zdolności członków grupy na ich osiągnięcia i funkcjonowanie społeczne. Pełnomocnik dziekana ds. seminariów dyplomowych na Uniwersytecie SWPS.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSAneta BrzezickaPsycholog, kierowniczka Centrum Badań Neuropoznawczych na Uniwersytecie SWPS. Naukowo zajmuje się badaniem szeroko rozumianych zmian neuroplastycznych w populacjach osób wystawionych na działanie zmiennych modyfikujących zachowanie bądź ważne funkcje poznawcze.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSAleksandra Cisłak-WójcikPsycholożka społeczna i polityczna, prorektorka ds. nauki na Uniwersytecie SWPS. Naukowo zajmuje się władzą. Bada, w jaki sposób zmienia człowieka sprawowanie władzy i jak zmienia go podleganie władzy.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSTomasz GrzybDziekan Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS. Naukowo zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSWojciech KuleszaPsycholog społeczny. Kierownik Katedry Psychologii Społecznej na Wydziale Psychologii w Warszawie. W pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem mimikry, nierealistycznym optymizmem oraz tzw. medycznym fake-newsem.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSPiotr MajewskiKulturoznawca, socjolog. Zajmuje się badaniami społecznymi, antropologią miasta i architektury, socjologią muzyki popularnej i sportu. Naukowo interesuje się problematyką etniczności i nacjonalizmu (ze wskazaniem na Dolny Śląsk oraz kraje Półwyspu Bałkańskiego, a zwłaszcza Republikę Macedonii) oraz sposobami reprodukcji pamięci kulturowej.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSMichał OlszanowskiPsycholog, kierownik Katedry Psychologii Poznawczej, Rozwoju i Edukacji na Wydziale Psychologii w Warszawie. Naukowo interesuje się tym, jakie informacje ludzie starają się odnaleźć w twarzach innych oraz ile jest prawdy we wnioskach, które na tej podstawie wyciągają.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSJakub TraczykPsycholog. Zajmuje się oceną prawdopodobieństwa oraz percepcją i podejmowaniem zachowań ryzykownych. Prowadzi także badania nad mechanizmami wpływu emocji na funkcje poznawcze oraz rolą zdolności numerycznych w procesie decyzyjnym.
dr hab., prof. Uniwersytetu SWPSAleksandra KroemekePsycholog zdrowia. W pracy naukowej zajmuje się temporalnymi i recyprokalnymi aspektami procesu radzenia sobie ze stresem, zwłaszcza wywołanym chorobą przewlekłą.
-
Wystąpienie Jolanty Czarneckiej i Yehora Hrymchaka – reprezentantów Rady Samorządu Doktorantów
godz. 15.40–15.50
Po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy do sali S304 na bankiet okolicznościowy i ekspozycję posterów doktorantek i doktorantów.
Otwórz drzwi do kariery naukowej!
W Szkole Doktorskiej Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy unikatowy, autorski model kształcenia, który realizujemy w ramach pięciu dyscyplin: psychologia, nauki socjologiczne, nauki o kulturze i religii, literaturoznawstwo oraz sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
Literaturoznawstwo
Szkoła Doktorska
stacjonarneNauki o kulturze i religii
Szkoła Doktorska
stacjonarneNauki socjologiczne oraz nauki o polityce i administracji
Szkoła Doktorska
stacjonarnePsychologia
Szkoła Doktorska
stacjonarnePsychologia
Szkoła Doktorska
stacjonarne