Ekspertki z Uniwersytetu SWPS wystąpią w finale konferencji „Make the Change – Młodzi na rynku pracy”
Julia Sarnecka i Małgorzata Nadziejko z Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS oraz mgr Karolina Osterczuk z Katedry Zarządzania na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie wezmą udział w finale konferencji podsumowującej projekt „Make the Change – Młodzi na rynku pracy”. Ekspertki z naszej uczelni 9 czerwca 2022 r. porozmawiają o tym, jak uczyć o wpływie społecznym i przygotowywać do zaangażowania społecznego przyszłych przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Debata z ich udziałem – „Impakt społeczny i edukacja” – stanowić będzie inaugurację wspólnego polsko-norweskiego projektu.
Jak uczyć o innowacjach i impakcie społecznym?
Ekspertki z naszej uczelni wystąpią w finalnej debacie „Impakt społeczny i edukacja” domykającej konferencję na temat wyzwań młodych ludzi na rynku pracy. Dyskusja z ich udziałem przybliży główne założenia projektu „Przedsiębiorczość Społeczna – kurs podstawowy”, realizowanego w polsko-norweskim partnerstwie przez Uniwersytet SWPS, Fundację Przedsiębiorczości Kobiet oraz Stiftelsen Mangfold i Arbeidslivet z Norwegii.
Projekt ten korzysta z dofinansowania o wartości 139 079 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Jego celem jest opracowanie i wdrożenie programu nauczania przedmiotu „przedsiębiorczość społeczna” oraz stworzenie innowacyjnego narzędzia do mapowania trendów w zakresie innowacji.
W debacie prowadzonej przez Julię Sarnecką nie zabraknie przedstawicielek świata biznesu oraz sektora pozarządowego. Oprócz ekspertek z naszej uczelni głos zabiorą także Agata Zioło – dyrektorka innowacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz Karolina Adamska-Woźniak – założycielka agencji Kawy Dobra, wolontariuszka Fundacji „Mam Marzenie”. Prelegentki poszukają odpowiedzi na pytania, jak badać i upowszechniać informacje społeczne, pokażą też przykłady konkretnych rozwiązań polskich oraz norweskich w tym zakresie.
O konferencji „Make the change”
„Make the Change” to autorski projekt Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, który ma na celu rozbudzanie poczucia sprawczości i budowanie kultury przedsiębiorczości. Na konferencję zaproszone są wszystkie osoby i instytucje zainteresowane tematem innowacji społecznych oraz sytuacją młodych ludzi na rynku pracy.
Jako gość specjalny konferencji wystąpi Przemysław Staroń – psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS, trener i edukator, Nauczyciel Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020. Wydarzenie naukowe otworzą warsztaty design thinking.
Zobacz szczegółowy program konferencji
Zapisz się na warsztaty design thinking
Informacje organizacyjne
Konferencja odbędzie się w dniu 9 czerwca 2022 r. w godzinach 17.30–21.30 w formie stacjonarnej (Brain Embassy, ul. Czackiego 15/17, Warszawa), natomiast warsztaty design thinking odbędą się w dniu 7 czerwca 2022 r. w godzinach 9.00–17.00 w formule online.