Poznaj projekty zakwalifikowane do programu „CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE”

Zakończyliśmy rekrutację zespołów studenckich do drugiej edycji konkursu startupowego „CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE”. Przez najbliższe pół roku zespoły będą kontynuować prace nad projektami rozwiązań, które zmienią świat na lepsze, korzystając ze wsparcia merytorycznego ekspertek i ekspertów. Na zakończenie wyłonione zostaną trzy najlepsze pomysły, a autorzy otrzymują środki finansowe na ich realizację.
Wiele perspektyw i pomysłów
Do konkursu mogły zgłaszać się multidyscyplinarne zespoły złożone z osób studiujących we Wrocławiu na Uniwersytecie SWPS oraz na Politechnice Wrocławskiej. Wpłynęły aplikacje od prawie 50 osób. Po ocenie formalnej wszystkie zespoły zostały zaproszone na wywiady. Do konkursu zakwalifikowało się 10 zespołów. Są w nich studentki i studenci z wielu różnych kierunków: psychologia, grafika, prawo, dziennikarstwo, automatyka przemysłowa, elektronika, chemia, inżynieria zarządzania, informatyka stosowana, inżynieria systemów, data science, environmental engineering, automatyka i robotyka, architektura i budownictwo.
Projekty, które mogą zmienić świat
Do drugiej edycji konkursu preinkubacyjnego „CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE” zakwalifikowały się bardzo różnorodne projekty:
- innowacyjne urządzenie do stymulacji dla dzieci z zaburzeniami czucia
- koncepcja na wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w terapii
- innowacyjny system odzyskiwania metali ziem rzadkich z elektroodpadów
- system do nauki opartej na współpracy
- narzędzie wspierające racjonalne podejmowanie decyzji
- platforma ułatwiająca gospodarkę odpadami i recycling
- sposób na zapobieganie marnowaniu żywności
- narzędzie promujące artystki i artystów na rynku
- aplikacja do mindfulness
- ułatwienie poruszania się po mieście osobom z niepełnosprawnościami
Wyróżnione projekty pomogą rozwiązać poważne problemy społeczne. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii rozwiązania zaproponowane przez studentów i studentki mogą przyjąć się na całym świecie.
Co dalej?
Pierwsze spotkanie zespołów ze specjalistkami i specjalistami odbędzie się już 26 stycznia 2023 r. Członkowie zespołów dowiedzą się, czym jest własność intelektualna (IP) i jak należy ją chronić, aby móc rozwijać swoje pomysły w sposób konkurencyjny na światowych rynkach. Kolejna sesja mentoringowa już w lutym.
Organizator
Partnerzy strategiczni
Pozostali partnerzy
Zobacz inne aktualności












































































