Współpraca Uniwersytetu SWPS z OIRP w Poznaniu
Wydział Psychologii i Prawa w Poznaniu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zawarły porozumienie o współpracy. Będzie obejmowała organizację wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych, naukowych i edukacyjnych oraz wymianę informacji. Na początek utworzono trzy nowe kierunki studiów podyplomowych.
Spotkanie przedstawicieli Wydziału i OIRP
17 kwietnia 2023 r. przedstawiciele Wydziału Psychologii i Prawa w Poznaniu spotkali się z radcami prawnymi reprezentującymi Radę OIRP w Poznaniu, aby podpisać porozumienie o współpracy.
Udział w spotkaniu wzięli:
- dr. hab. Paweł Daniel, prof. Uniwersytetu SWPS – zastępca dyrektora Instytutu Prawa,
- dr. Tomasz Lewandowski – koordynator kierunku prawo,
- mgr Aleksander Hyżorek – pełnomocnik dziekana ds. organizacyjnych,
- r. pr. Zbigniew Tur – wicedziekan Rady OIRP w Poznaniu,
- r. pr. Andrzej Pieścik – wicedziekan Rady OIRP w Poznaniu,
- r. pr. Adam Puchalski – członek Rady OIRP w Poznaniu oraz pełnomocnik dziekana OIRP w Poznaniu ds. relacji z uczelniami wyższymi i samorządami zawodowymi.
Widać już pierwsze efekty współpracy
Od roku akademickiego 2023/2024 na poznańskim wydziale będą prowadzone trzy nowe kierunki studiów podyplomowych:
Patronat nad nowymi studiami podyplomowymi objęła OIRP w Poznaniu, dzięki czemu słuchaczki i słuchacze będą mogli uczestniczyć w zajęciach z doskonałymi prawnikami i prawniczkami. OIRP będzie odtąd przyznawać 20 punktów szkoleniowych zrzeszonym w niej radcom prawnym, którzy ukończą co najmniej jeden z wymienionych kierunków, zaś Uniwersytet SWPS będzie oferować radcom prawnym i aplikantom radcowskim atrakcyjną zniżkę na studia podyplomowe.
Trwają intensywne prace nad dalszymi wspólnymi projektami.
Zajęcia ze znakomitymi prawnikami
Studiując prawo na Wydziale Psychologii i Prawa w Poznaniu Uniwersytetu SWPS, nabędziesz nie tylko pogłębioną teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności prawnicze, zarządcze i psychologiczne. Nie będziesz uczyć się przepisów na pamięć; zamiast tego zajmiesz się ich analizą, pisaniem tekstów prawnych, przeprowadzaniem rozumowań prawniczych i rozwojem umiejętności interpersonalnych.
Prawo
stacjonarne, niestacjonarneBardzo istotne jest dla nas – jako wydziału oraz całej uczelni – nawiązywanie relacji z bezpośrednim otoczeniem, w tym z samorządami zawodowymi, w których w przyszłości zrzeszani będą nasi absolwenci. Misją nauczania prawa na Uniwersytecie SWPS jest praktyczny charakter studiów. Jesteśmy dumni z tego, że studenci mają zajęcia z wybitnymi prawnikami, którzy również w zdecydowanej większości wykonują różne zawody prawnicze – adwokatów, radców prawnych, sędziów czy notariuszy. Zwiększa to atrakcyjność prowadzonych zajęć, co doceniane jest przez naszych studentów.
Możesz studiować prawo również w Warszawie lub we Wrocławiu. W ofercie Uniwersytetu SWPS znajdziesz też szeroki wybór studiów podyplomowych związanych z prawem. Zapoznaj się z naszą ofertą