Wkrótce finał „CHANGE IT” – poznaj studenckie projekty rewolucyjnych innowacji
„CHANGE IT” to konkurs na projekty innowacji, które mają potencjał zmienić świat, odpowiadając na globalne wyzwania. 28 czerwca odbędzie się publiczna prezentacja projektów, z których jury wybierze dwa najlepsze. Zapraszamy!
Technologia na ratunek światu – innowacyjne pomysły studentów
„CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE” to konkurs skierowany do osób studiujących we wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS oraz na Politechnice Wrocławskiej. Ma na celu wyłonienie projektów innowacji, które przyczynią się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, rozwiązując problem społeczny lub związany ze środowiskiem. W przypadku tak skomplikowanych wyzwań kluczowa jest współpraca. Pozwala ona na wymianę pomysłów, perspektyw i doświadczeń, a im bardziej jest zaawansowana, tym większa szansa na nowatorskie rozwiązania! Najlepiej sprawdza się współpraca multidyscyplinarna, dlatego zespoły konkursowe składają się z osób studiujących na wielu różnych kierunkach: informatyce stosowanej, grafice komputerowej, elektrotechnice, inżynierii biomedycznej, inżynierii zarządzania, Business Intelligence, psychologii, UX Design i elektronice.
Dowiedz się więcej o konkursie „CHANGE IT”
W tym roku do etapu inkubacji zakwalifikowało się siedem zespołów – 17 osób studiujących na Uniwersytecie SWPS oraz 13 z Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczki i uczestnicy konkursu od początku maja intensywnie pracują nad przekształceniem dobrego pomysłu w opłacalne i gotowe do wdrożenia na szeroką skalę rozwiązanie. Podczas regularnych spotkań z ekspertkami i ekspertami biznesu poznają nowe zagadnienia i rozwijają najważniejsze kompetencje biznesowe, a zyskane w ten sposób umiejętności wykorzystują do doskonalenia projektów.
„CHANGE IT” to wspólna inicjatywa Uniwersytetu SWPS oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. Program jest realizowany ze środków Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS.
Poznaj projekty inkubowane w trzeciej edycji „CHANGE IT”
Bezpieczne Kobiety
Wiele kobiet nie czuje się komfortowo, wracając samotnie do domu późną porą. Innowacja zapewniłaby im poczucie bezpieczeństwa w takich sytuacjach, a także na co dzień – np. podczas dojazdów do pracy czy uprawiania sportu. Produkt byłby skierowany do dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet.
Ulepszenie procesu diagnostyki guzów tarczycowych
Projekt zakłada wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizy obrazów USG oraz danych klinicznych, aby usprawnić diagnostykę guzów tarczycowych. Skorzystałyby z niego szpitale, kliniki, gabinety lekarskie i laboratoria diagnostyczne.
Trenażer dla psychologa
Aplikacja byłaby skierowana do studentów psychologii, psychologów i psychoterapeutów. Umożliwiłaby trening komunikacji poprzez interakcje z wirtualnymi pacjentami. Przypominałoby to grę: użytkownik starałby się przeprowadzić rozmowę tak, aby odkryć problemy pacjenta.
Sniffly
Aplikacja byłaby przeznaczona dla opiekunek i opiekunów zwierząt, którzy chcą lepiej zadbać o swoich pupili. Mogliby łatwiej znaleźć towarzyszy do spacerów z psami czy informacje o sprawdzonych hodowlach, a także skorzystać z konsultacji online z weterynarzami i behawiorystami.
Wnuczek na godziny
Starsi ludzie często czują się samotni i potrzebują wsparcia. Aplikacja łączyłaby ich z osobami studiującymi, które poszukują pracy dorywczej. Pomogłaby młodym ludziom podreperować studencki budżet, a seniorom i seniorkom znaleźć osobę do wspólnego spędzania czasu.
Propozycja aplikacji integrującej młodych mieszkańców nowych osiedli
Innowacja ułatwiłaby nawiązywanie towarzyskich relacji z sąsiadkami i sąsiadami oraz świadczenie sobie pomocy wśród mieszkańców osiedla lub bloku. Poprzez aplikację można byłoby znaleźć osobę, która pomoże przy wnoszeniu mebli, malowaniu pokoju czy opiece nad zwierzęciem, poprowadzi korepetycje dla dziecka, zrobi zakupy bądź pożyczy potrzebny przedmiot.
Projekt MieszkamTU – prostego, skutecznego narzędzia do komunikacji między mieszkańcami a władzami – został wycofany z inkubacji w trakcie trwania konkursu.
Przed zespołami już ostatnia prosta!
Zobacz, jak pracowały zespoły
W przyszłym tygodniu wielki finał
28 czerwca odbędzie się finał programu inkubacyjnego „CHANGE IT”. Zespoły wygłoszą wtedy krótkie mowy, w których spróbują przekonać jury do swoich projektów (tzw. elevator pitches). Wybrane zostaną dwa najlepsze, a ich autorki i autorzy otrzymają nagrody finansowe na dalszy rozwój innowacji.
Finał odbędzie się w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej (ul. Na grobli 12, Wrocław).
Weź udział w finale! Zapisz się przez formularz
Jeśli nie możesz osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, obserwuj stronę Uniwersytetu SWPS. Niedługo ogłosimy wyniki!
Uczestniczki i uczestnicy konkursu korzystali z profesjonalnego wsparcia
Projektowanie innowacji jest niezwykle trudne, dlatego zespołom zapewniono wsparcie merytoryczne ekspertek i ekspertów z Uniwersytetu SWPS, Politechniki Wrocławskiej, Credit Agricole oraz innych instytucji.
W tej edycji „CHANGE IT” mentorami i mentorkami byli:
- Marianna Zbyryt (Credit Agricole),
- Suzana Zatoń (Kancelaria Radcy Prawnego Suzana Zatoń),
- dr Stanisław Rogoziński (Satus Starter VC),
- Sławomir Borkowski (Fidiasz EVC),
- Bartosz Dajer (Credit Agricole),
- dr inż. Patrycja Radek (Centrum Transferu Wiedzy USWPS),
- dr Agnieszka Młodzińska-Granek (Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu USWPS).
Swoją wiedzą podzielili się z uczestnikami także absolwenci i absolwentki poprzednich edycji konkursu.